Целюліт - відкладення жиру або більш серйозна проблема?

Зміни в складі підшкірно-жирового шару, що призводять до порушеного лімфовідтоку - це і є всім відомий целюліт. Це зовсім не жир що накопичився, як багато хто вважає, а застійна дистрофія жирової тканини, яка провокується порушеним обміном і закупоркою клітинних пір.

Целюліт не обов'язково виникає як наслідок повноти, він з тією ж імовірністю зустрічається і у худих (навіть частіше, ніж у повних). І до ожиріння він не має ніякого відношення - це захворювання підшкірного шару клітковини. Отже, причини целюліту:

  1. Порушений гормональний фон (особливо в підлітковому періоді, при вагітності, під час клімаксу).
  2. Неправильне харчування.
  3. Малорухливий або сидячий спосіб життя.
  4. Стреси.
  5. Вплив екологічної обстановки.

При розвитку целюліту виділяють кілька періодів:

  1. У першому періоді «апельсинова скоринка» не проявляється, втрачається тільки пружність і гладкість шкіри на стегнах і в районі сідниць. Це початковий сигнал про порушення обміну речовин - можна також помітити збільшення сідниць і стегон внаслідок цього.
  2. Як з цим боротися? Привести в порядок обмін речовин за допомогою правильного харчування і використовувати масажі. Також слід зайнятися фізичними вправами.
  3. У другому періоді утворюються видимі зміни на шкірі у вигляді ущільнень (це відкладення жирів, що закупорені під шкірою), іноді з втратою чутливості. Щоб позбутися від цих ущільнень, потрібно ходити в лазні, сауни, використовувати противоцелюлітні креми та мазі, провести процедуру корекції фігури холодом кріоліполіз, відвідавши косметологічний центр.
  4. На наступній стадії шкіра вже повністю втрачає красивий вид, стає менш чутливою, нерівною і грубою через пошкодження м'язової тканини. Такий вид шкіри - вже проблема, позбутися від якої допоможуть ультразвукове лікування, електроліполіз в поєднанні з дієтами і масажем.
  5. Якщо не боротися з першими трьома стадіями розвитку целюліту, виникає четверта - справжня патологічна зміна тканин. Змінити її важко, але можливо, пройшовши ліпосакцію (можна без операції).

Однак в такому випадку потрібно налагодити обмінні процеси і намагатися вести більш здоровий спосіб життя, менше нервувати та не забувати користуватися спеціальними мазями та кремами. Мазі повинні включати до складу екстракти водоростей і лікарських рослин (плющ, кінський каштан, глід, хвощ, звіробій).